Литва домовилася з "Газпромом" про зниження ціни на газ після подачі двох позовів до суду

Литовська компанія Lietuvos dujos і "Газпром" прийшли до згоди з питання зниження ціни на імпорт газу. У четвер, 8 травня, компанія через Вільнюську фондову біржу Nasdaq Omx повідомила, що підписала угоди з російським монополістом з приводу значного зниження ціни на імпортований в Литву газ.

Разом з тим, Lietuvos dujos не повідомляє, знижка якого розміру отримана.

Прес-секретар компанії Йоліта Буткене сказала агентству BNS, що не може розкрити змісту угоди з "Газпромом". За даними неофіційних джерел, знижка може досягати майже 20%.

За інформацією джерел, "Газпром" запропонував, щоб протягом трьох останніх років дії нинішнього договору (2013-2015 роки) ціна на газ становила близько $ 370, або на 24% менше, ніж зараз (у березні - $ 488 за 1 тис. кубометрів).

 "Це угода остаточно завершило довгострокові і складні переговори Lietuvos dujos з "Газпром". Представники обох компаній при активній співпраці з правліннями компаній та з урахуванням інтересів акціонерів і клієнтів Lietuvos dujos прийшли до взаємовигідним рішеннями, які вже найближчим часом дозволять знизити ціну на природний газ для клієнтів Lietuvos dujos", - йдеться в повідомленні литовської компанії.

Lietuvos dujos стверджує, що угода встановлює основні принципи ціноутворення до закінчення терміну дії довгострокового договору і створює передумови для його продовження.

Угода дозволить знизити ціну на газ для споживачів, зазначає литовський прем'єр Альгірдас Буткявічюс.

"Угода створить передумови для значного зниження ціни на природний газ для споживачів. Угода передбачає, що нова формула розрахунку ціни, за якою буде вираховуватися ціна на імпортований Lietuvos dujos газ, буде діяти протягом всього періоду довгострокового контракту - до 31 грудня 2015 року", - сказав Буткявічюс.

Як відомо, НАК "Нафтогаз України" направив "Газпрому" предарбитражную претензію. Як зазначають юристи, арбітраж може супроводжуватися перговорами сторін і поза судових рамок для пошуку компромісу. Часто з "Газпромом" такі внеарбитражные переговори вирішуються на користь позивача, в даному випадку, на користь Наку. Зокрема, ще може виявитися, що Україна не винна Росії, а "Газпром" винен "Нафтогазу" як мінімум $ 15 млрд.

Джерело: Дзеркало тижняАналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів