Представлення напрацювань по проекту Enable.EU в рамках Третьої енергетичної панелі Східного партнерства

17 червня 2019 року в Брюсселі відбулась Третя енергетична панель Східного партнерства (СхП), організована Генеральним директоратом ЄК з енергетики.Як представник Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, в роботі Енергетичної панелі взяв участь Ігор Стукаленко, керівник енергетичних програм  Центру глобалістики «Стратегія XXI». 

Під час дискусії він відзначив важливість LNG як глобального продукту, який може стати вагомим фактором безпеки поставок (SoS) в ЄС і в країнах Східного партнерства. Наголошувалось, що наразі ми досягаємо ситуації коли зовнішній вимір внутрішнього ринку газу ЄС не закінчується на зовнішніх кордонах ЄС, а продовжується в країнах Східного партнерства, Енергетичного Співтовариства, які також застосовують європейське енергетичне законодавство. Це передбачає необхідність узгодження  планів і стратегій розвитку газової інфраструктури в ЄС, Енергетичному співтоваристві, СхП та актуалізує необхідність розроблення єдиного довгострокового плану, який має враховувати інтереси як ЄС, так і його партнерів із СхП та Енергетичного співтовариства.

Була привернута увага до загроз безпеці поставок. Країна, що забезпечує 42% імпорту газу в ЄС, не бажає працювати за європейським правилами та створює реальну можливість зупинки потоку газу. Європейські інституції, Східне партнерство, Енергетичне Співтовариство мають долучитись до  відвернення цієї загрози.

В межах цілей Досягнення №15 «Енергоефективність та відновлювальні джерела енергії», Ігор Стукаленко надав інформацію щодо реалізації  проекту ENABLE.EU в рамках Програми ЄС «Горизонт 2020», який реалізують 12 європейських аналітичних центрів, включно з Центром глобалістики «Стратегія XXI». Для з’ясування  мотивів, які впливають на рішення споживачів використовувати енергоефективні технології, обумовлюють рішення домогосподарств встановлювати сонячні панелі і ставати виробниками, в різних регіонах України було проведено вісімнадцять досліджень. Результати представлені в інфографіці, яка була надана для ознайомлення. Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів