Під час дискусії він відзначив важливість LNG як глобального продукту, який може стати вагомим фактором безпеки поставок (SoS) в ЄС і в країнах Східного партнерства. Наголошувалось, що наразі ми досягаємо ситуації коли зовнішній вимір внутрішнього ринку газу ЄС не закінчується на зовнішніх кордонах ЄС, а продовжується в країнах Східного партнерства, Енергетичного Співтовариства, які також застосовують європейське енергетичне законодавство. Це передбачає необхідність узгодження планів і стратегій розвитку газової інфраструктури в ЄС, Енергетичному співтоваристві, СхП та актуалізує необхідність розроблення єдиного довгострокового плану, який має враховувати інтереси як ЄС, так і його партнерів із СхП та Енергетичного співтовариства.
Була привернута увага до загроз безпеці поставок. Країна, що забезпечує 42% імпорту газу в ЄС, не бажає працювати за європейським правилами та створює реальну можливість зупинки потоку газу. Європейські інституції, Східне партнерство, Енергетичне Співтовариство мають долучитись до відвернення цієї загрози.
В межах цілей Досягнення №15 «Енергоефективність та відновлювальні джерела енергії», Ігор Стукаленко надав інформацію щодо реалізації проекту ENABLE.EU в рамках Програми ЄС «Горизонт 2020», який реалізують 12 європейських аналітичних центрів, включно з Центром глобалістики «Стратегія XXI». Для з’ясування мотивів, які впливають на рішення споживачів використовувати енергоефективні технології, обумовлюють рішення домогосподарств встановлювати сонячні панелі і ставати виробниками, в різних регіонах України було проведено вісімнадцять досліджень. Результати представлені в інфографіці, яка була надана для ознайомлення.