Чи проіснує Російська Федерація до 2031 року? Футуропрогноз з Братислави.

Юрай Мешік (Juraj Mešik) – знаний політолог і футурулог, працює в Дослідницькому Центрі Словацької асоціації зовнішньої політики в Братиславі. Автор численних публікацій в словацьких та зарубіжних виданнях. Сьогодні ми представляємо вашій увазі футуропрогноз Юрая Мешіка «Чи проіснує Російська Федерація до 2031 року?» через призму зростання Китаю, глобальних кліматичних змін та агресії Росії проти України.  

Автор – не новачок у дослідженнях глобальної проблематики та світових центрів сили, зокрема, Росії та Китаю. Ще у 2005 році в статті «Доля китайського маніфесту» він розмірковував щодо чотирьох різних сценаріїв експансії Китаю в Сибіру: «Китай вдасться до тактики вичікування по відношенню до Росії, сподіваючись, що країна врешті решт впаде від летальної комбінації етнічних протиріч, корупції на урядовому рівні, ісламського відродження, помилок податкової політики та ресурсів – драйверів економіки, що страждає браком диверсифікації».

 

Упропонованійвашійувазіроботі 2016 року, ЮрайМешік доходить висновку, що потужні фактори глобального значення, такі як кліматичні зміни, виснаження критичних ресурсів, таких як вода, ґрунти та нафта, що знаходяться поза людським контролем, штовхають Китай та Росію на траєкторію конфлікту. Цілком ймовірно, що падіння видобутку нафти та газу в Росії співпаде за часом з погіршенням кліматичних умов та падінням виробництва продовольства в Китаї, що змусить країну вдатися до агресивної політики для вирішення питань продовольчої безпеки для захисту свого населення у 1,4 мільярди. За умови катастрофічно малих обсягів врожаю в Китаї, країна не буде мати вибору, окрім як загарбати будь-які земельні та водні ресурси, доступні для виробництва продовольства. Єдиною країною, що має достатньо ґрунтів та водних ресурсів, щоб задовольнити потреби сотень мільйонів китайців, що ймовірно можуть голодувати, є Росія. Відмовившись від опції бути, хоча й молодшим, але все ж важливим партнером Європи та Сполучених Штатів, Росія стала на шлях поступового перетворення на ще більш молодшого партнера Китаю -шлях, який, з великою долею ймовірності, призведе до втрати великої частини її сучасної території, втрати російського глобального статусу та, скоріш за все, її дезінтеграції. Технологія, до якої може вдатися Китай, ймовірно, буде технологією війни гібридного типу, яку Росія застосувала проти України. У який спосіб це може трапитися читайте далі у роботі нашого словацького колеги Юрая Мешіка.  

 

Припередруцічибудь-якомуцитуванністаттіобовязковепосиланнянаавторатаджерелопублікаціїЦентр глобалістики «Стратегія ХХІ». 

 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів