Павло Лакійчук про передачу Україні Словаччиною ЗРК С-300

Керівник військових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук прокоментував для Укрінформ передачу зенітно-ракетних комплексів С-300 Словаччиною Україні.

Автор: Мирослав Ліскович, матеріал опубліковано на сайті Укрінформ. 

«Давайте відштовхуватись від того, що у Словаччини було, тобто що вони могли передати. У складі ЗС Словаччини тільки одне з'єднання ППО - 11-та Нітранська протиповітряна ракетна бригада. На озброєнні вона мала п'ять батарей ЗРК військової ППО Куб-М2 і одну батарею ЗРК дальнього радіусу дії С-300ПМУ (це пізньорадянський експортний варіант С-300ПС, кодове позначення НАТО SA-10C Grumble). От саме цю батарею нам і передали», - розповідає капітан I рангу в запасі, керівник військових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук.

Передали повністю, наголошує він, тому що передавати один комплекс – нерозумно.

«Навіть не тому, що для нас це мало – бо й одну пускову ми знаємо до якого дивізіону передати. А тому, що неповна батарея у ППО Словаччини буде нездатна виконувати поставлені завдання в повному обсязі. Тобто передали повністю - з командним пунктом, радіолокаційними станціями, пусковими установками, транспортно-заряджальними машинами тощо. І ракетами. Батарея С-300ПС (і, відповідно, С-300ПМУ) призначена для протиповітряного захисту великих міст, промислових об'єктів, військових баз та ін. від літаків, аеродинамічних і балістичних ракет. Отже, одним захищеним містом у нас стане більше», - переконує військовий експерт.

Як працює ППО С-300, нагадує пан Лакійчук, вже знають мешканці Києва і Дніпра, а також деяких інших великих українських міст: «Зрозуміло одна батарея С-300 проблему "закриття українського неба" не вирішить. Пересічний українець навіть не помітить збили черговий "Калібр" або "Іскандер" українською чи словацькою ракетою. Але це почин - перша передача Україні засобів ППО такого класу».

Втім, є початок – буде продовження...

«А закриття неба - проблема системна і вирішується комплексом дій авіації, зенітно-ракетних підрозділів, військової ППО, - теж акцентує Павло Лакійчук. - Вона вирішується поступово і послідовно. Але, знову ж таки, стовідсоткової гарантії жодна система ППО/ПРО не дає».

Гарантію дає тільки Перемога, до якої ми прямуємо.



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів