Україна Оперативна інформація з регіонів 11.05.2022 (фото, відео)

Щоденні зведення оперативної інформації виконані ГО "Українська жіноча варта" (uavarta.org)

У тимчасово окупованому Ізюмі з-під завалів п’ятиповерхового будинку, який окупанти знищили ще в першій декаді березня, знайшли тіла 44 загиблих цивільних.

 

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 11.05.2022

Україна коротко:

Триває сімдесят сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На півночі України противник активних дій не проводив.

На Сумщині та Чернігівщині підрозділи збройних сил російської федерації продовжують проведення демонстраційних дій, чим “тримають” українських військових на позиціях. У прикордонних з Україною областях ворог нарощує систему протиповітряної оборони.

На Харківському напрямку противник наступальних дій не проводив. Підрозділи окупантів перейшли до оборони з метою уповільнення темпу наступу наших військ. В ході успішних дій підрозділів Збройних Сил України звільнено населений пункт Питомник Харківської області.

На переважній більшості тимчасово зайнятих територій Харківської області окупанти здійснюють подавлення мережі стільникового зв’язку. Місцеві жителі багатьох населених пунктів залишатися без електроенергії та води. Російські окупанти забороняють виїзд українцям на територію підконтрольну Україні.

На Донецькому напрямку основні зусилля противника зосереджуються на отриманні повного контролю над містом Рубіжне та проведенні наступу в напрямку населеного пункту Лиман. Ворог намагається утримати позиції на правому березі річки Сіверський Донець. Також продовжує підготовку до проведення наступу в напрямках населених пунктів Курахове та Новопавлівка.

Противник продовжує обстрілювати позиції наших військ. Збільшив інтенсивність ведення повітряної розвідки із застосуванням БпЛА.

В Маріуполі основні зусилля ворога зосереджуються на блокуванні та спробах знищення наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Противник продовжив завдавати артилерійських та авіаційних ударів.

На Криворізькому та Миколаївському напрямках ворог активних бойових дій не проводив, обстрілював українські підрозділи зі ствольної артилерії та мінометів.

Ворог продовжує зазнавати втрат. Противник дезорганізований та деморалізований. За наявною інформацією, військовослужбовцям окремих підрозділів збройних сил російської федерації, що виконують завдання на території України, повідомили про неможливість проведення ротації до кінця терміну проведення так званої “спеціальної операції”.

Північні області

Київська

Часом лунають вибухи, оскільки в Києві та передмісті розміновують території. Упродовж доби вибухотехніки Київщини виявили гранати, некеровані ракети та осколкові боєприпаси.

Щодня Київщина зустрічає іноземних політиків і дипломатів. Учора в Ірпені побували Міністри закордонних справ Німеччини та Нідерландів – Анналена Бербок та Вопке Гукстра. Сьогодні зруйноване окупантами місто відвідала пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Україна Оперативна інформація з регіонів 11.05.2022 (фото, відео)

 

Житомирська

Біля ліцею №25 в Житомирі, якій зруйнували російські війська, педагоги, батьки та школярі влаштували акцію. Навчальний заклад не підлягає відновленню.

На Житомирщині триває дерусифікація. У Ружинській громаді почалися громадські обговорення щодо перейменування вулиць, назви яких пов’язані із радянським періодом або іменами російських діячів. Три церкви на Житомирщині вийшли зі складу Московського патріархату.

Чернігівська

Російські війська знову обстріляли з мінометів прикордоння Чернігівщини.

У Чернігові почали ремонтувати дороги. У першу чергу – ділянки, які найбільше постраждалі від атак ворога. Піротехніки працюють у посиленому режимі, аби розмінувати область. За добу спеціалісти вилучили 388 вибухонебезпечні предмети.

Сумська

Внаслідок вчорашнього обстрілу російським літаком в смт Вороніж ушкоджені 21 будинок та 43 квартири. Одна жінка отримала контузію.

Україна Оперативна інформація з регіонів 11.05.2022 (фото, відео)

 

На Сумщину прибули дві міжнародні місії – моніторингова місія Восток SOS і делегація Швейцарського гуманітарного офісу. З ними місцева влада обговорила нагальні потреби місцевих жителів та необхідність відновлення інфраструктури. Також звернули увагу на те, що потрібна не лише гуманітарна допомога, але й стійки інвестиції та бізнес-проєкти в області.

Східні області

Харківська

На Харківщині відносно тихо, завдяки успішним діям Збройних сил України. Українська армія зупинила наступ російських військ на Ізюмському напрямку. Окрім того, над Ізюмом військові знищили ворожий гелікоптер. Утім, ситуація на лінії фронту – напружена.

Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти. За минулу добу внаслідок обстрілам військ рф десять людей отримали поранення, одна – загинула. Сьогодні росіяни обстріляли село Новий Мерчик і поранили людину.

Українські служби проводять розмінування. Також триває відновлення критичної інфраструктури, в першу чергу газо- та електропостачання.

Донецька

Краматорськ

В місті обстрілів не зафіксовано натомість було завдано ракетно-бомбового удару по Слов’янську. Зі слов очільника ВЦА ступінь руйнування та інформація про жертви уточнюється. ЗСУ спільно з ТрО готуються до зустрічі ворога. Міський голова регулярно публікує перелік працюючих поштових відділень, магазинів, закладів охорони здоров’я.

 

Ситуація вкрай тревожна. Соціальною мережею ширяться чутки про ймовірні загрози.

Координатор ВІ “Активна Громада” крім видачі гуманітарної допомоги організував евакуаційний рейс, який забрав чергову групу вимушених переселенців з Сіверська до Дніпра. Іноземні волонтери змогли вивезти людей з гарячої точки, після чого у Краматорську люди мали змогу відпочити, поїсти та вирушили далі вже на іншому автобусі.

Покровськ і Покровський район

Ворог не припиняє штурмових дій на Авдієвському, Курахівському напрямках, з метою встановлення повного контролю над територією Донецької області, за підтримки підрозділів ствольної та реактивної артилерії.

Військові ЗСУ дають відсіч ворогові. Представники місцевої тероборони ведуть патрулювання в громаді.

Минула доба у Покровській громаді пройшла відносно спокійно. Фактів щодо постраждалих та руйнувань не зафіксовано.

Життєдіяльність міста забезпечується повністю: працюють усі комунальні служби.

Весняне озеленення Покровської громади, понад 1000 кущів троянд були висаджені у парку «Ювілейний». До спільної роботи покровчан з озеленення долучився і міський голова.

КНП “Покровська клінічна лікарня” розпочинає видачу інсуліну (крім Фармасуліну) хворим на цукровий діабет. Видача буде здійснюватися щодня.

 

Бахмут

Ситуація в громаді дуже напружена, навкруги громади у радіусі 40-60 км йдуть запеклі бої.

 

Маріуполь

За минулу добу російські військові здійснили 38 авіанальотів на завод «Азовсталь», з них 4 – стратегічними бомбардувальниками. На заводі перебувають українські захисники, зокрема поранені. Також у бомбосховищах переховуються близько ста цивільних.

У місті залишилось 150-170 тисяч жителів. Частина мешканців із прилеглих селищ повернулися до Маріуполя через жорстку систему фільтрації. При цьому гуманітарна ситуація в місті вкрай важка. Маріупольці вимушені жити в антисанітарії, без необхідних ліків та медичної допомоги. Є ймовірність поширення інфекційних захворювань та смертей.

Луганська

За минулу добу російські війська 15 разів відкривали вогонь по житлових кварталах та інфраструктурі області. Зокрема влучили в обласну школу-інтернат в Гірському, де навчались діти з особливими потребами. Внаслідок постійних російських атак 30% будинків Сєвєродонецька не придатні для проживання.

Південні області

Запорізька

Протягом доби збройні сили ворога проводили обстріли населених пунктів та цивільної інфраструктури. Ситуація в області залишається напруженою. Рашистські загарбники продовжують концентрувати свої наступальні дії в напрямку Полог і Гуляйполя.

Україна Оперативна інформація з регіонів 11.05.2022 (фото, відео)

Внаслідок обстрілів 10 травня цивільної інфраструктури міста Оріхів (Пологівський район) одна людина загинула, восьмеро були поранені. У селі Заріччя (Пологівський район) було зруйновано будинок. Його уламками було травмовано власника. Від отриманих травм він помер.

У селі Преображенка російський снаряд влучив у приватний будинок, поранення отримали троє осіб. У Гуляйполі внаслідок артилерійського обстрілу зруйновані два будинки та господарча будівля. У селі Таврійське внаслідок обстрілу ворожої артилерії загинула жінка.

11 травня агресор здійснює обстріли житлових кварталів селища Комишуваха. Людей просять не залишати укриття.

Українські військові стримують ворога. Протягом минулої доби Силами оборони на Запорізькому напрямку було знищено: 6 реактивних систем залпового вогню “Град”, 2 одиниці 120 мм мінометів, 3 бойових броньованих машин та 5 одиниць автомобільної техніки.

“Енергоатом” звільнив трьох працівників Запорізької АЕС через участь в акції “Безсмертного полку” в Енергодарі.

Запоріжжя

Зранку 11 травня поблизу Запоріжжя відпрацювала ППО. Ракета розірвалась над інфраструктурним об’єктом, що зазнав руйнувань. Попередньо, травмованих немає.

Рятувальники ліквідували пожежу на площі 200 кв. метрів. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав. Причина пожежі встановлюється.

У Запоріжжі відкрився інформаційно-гуманітарний центр для вимушених переселенців з окупованого Бердянську.

Запорізькі лікарні отримали 69 бойлерів у рамках співпраці з міжнародними партнерами -Orozco Trucking Hiring Drivers з Чикаго .

10 травня у Запоріжжі віддали останню шану лейтенанту Дмитру Батраку, що загинув, захищающу Батьківщину, у віці 22 років.

Мелітополь

Правоохоронні органи за фактом викрадення російськими військовими національних цінностей України з музею в Мелітополі відкрите кримінальне провадження. За попередніми даними, серед викраденого майна була колекція скіфського золота, виявленого археологами у 50-х роках минулого сторіччя.

Національна спілка журналістів України виключила зі своїх лав за співпрацю з окупантами трьох журналістів з Мелітополя.

Херсонська

Окупанти продовжують обстрілювати з артилерійських систем раніше звільнені ЗСУ території Херсонщини. Стягують допоміжні війська зі сторони Криму для подальших бойових дій. В Херсонській області російські окупанти планують розміщувати своїх військових в квартирах, в яких ніхто не мешкає. Вимагають списки порожніх квартир від голів мікрорайонів.

В Новій Каховці п’яні військові чоловіки викрали тренера з футболу Ірину Петрову, схопили її біля під’їзду, близько 16:00 год. та відвели в невідомому напрямку.

ЗСУ над Херсонською областю збили російський безпілотник.

Ліс, що горів на Херсонщині вдалося врятувати місцевим селянам.

Скадовськ

ТрО в місті немає.

Мер продовжує роботу дистанційно в онлайн режимі, але останні дні ніяких новин від нього не було.

Люди поділилися на два табори: це ті, хто вже звик та готовий до всього і ті хто, в паніці та ніяк не може заспокоїтися, що на площі вивішений “рашистський ” триколор.

Загалом ситуація важка. З окупованого Скадовська та області виїхало понад 55% жителів. Наразі все ще залишається проблема з ліками, яких немає. Банківські установи та банкомати не працюють. Високі ціни на все.

Сьогодні волонтерам вдалося отримати невелику гуманітарну допомогу з Литви.

 

Миколаївська

Росіяни катують та розстрілюють проукраїнських активістів на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини

Одеська

Поблизу регіону перебувають російські бойові літаки, кораблі та підводні човни. Зберігається загроза висадки на територію Одещини ворожого десанту. Окрім того, росіяни продовжують атакувати цивільну та туристичну інфраструктуру області. Сьогодні вони випустили крилату ракету по Одещині. Над морем її збила українська ППО.

Росіяни намагаються посилити свої позиції на острові Зміїний Одеської області.

Центральні області

Дніпропетровська

Від ворожих обстрілів постраждали Зеленодольська та Широківська громади. У Зеленодольській громаді пошкоджено електромережу та будівлі.

Станом на зараз у Дніпропетровській області офіційно зареєстровано 218,4 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 53,7 тисячі дітей; 47,3 тисячі – це маломобільні громадяни і люди, яким більше 60 років. Міста в яких мешкає найбільше переселенців: Дніпро – 88,5 тис. осіб; Кривий Ріг – 37,4 тис. осіб.

У Дніпрі міська рада перейменувала 19 вулиць, назви яких були пов’язані з росією.

Місто отримало від Азербайджану 20 тонн гуманітарної допомоги — продукти довготривалого зберігання та медикаменти. Їх розподілять між переселенцями та бійцями.

Учень 6 класу Тимофій Потеряйло у Дніпрі після онлайн-занять у школі та уроків музики виходить на вулицю, сідає перед великими магазинами та грає на бандурі. За місяць він зібрав для Збройних сил України майже 1 тис. гривень.

Поліцейські Піщанської територіальної громади, що на Дніпропетровщині, доставили предмети першої необхідності, продукти та набори для польової медицини до міст Краматорськ і Бахмут на Донеччині. Допомагали у зборі гуманітарної допомоги волонтери ГО “Екотайт”.

Кіровоградська

Сьогодні без повітряних тривог.

ЗСУ охороняють рубежі області та військові об’єкти.

ТрО чергують на блокпостах та разом з поліцейськими патрулювали містом.

У Кропивницькому правоохоронці стали частіше фіксувати факти порушення комендантської години. Всі торгівельні центри, магазини, підприємства побуту, кафе і ресторани мають закінчувати роботу на годину раніше до початку комендантської години, щоб працівники закладів мали можливість дістатися додому, – зауважив Олександр Мосін.

Гайворонською вузькоколійкою, яка є об’єктом історико-культурного та технічного надбання нашої країни, запущено новий поїзд, який сполучатиме Кіровоградщину з Вінницею. Поїзд курсує тричі на тиждень: по вівторках, п’ятницях і неділях.

У Кропивницькій міській раді оновили пам’ятку для внутрішньо переміщених осіб, які приїжджають у Кропивницький з інших міст України, з пам’яткою можна ознайомитись на офіційному сайті Кропивницької міської ради за посиланням: //kr-rada.gov.ua/pamyatka

Проблема нестачі медичних фахівців на Кіровоградщині наразі вирішується завдяки ВПО. Зокрема у міських лікарнях обласного центру прийняли на роботу вже 14 лікарів з числа вимушених переселенців.

 

Полтавська

У Полтаві планують відкликання двох членів міської територіальної виборчої комісії, яких контролює екс-нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива. Подібне оновлення складу ТВК, в теорії, може розблокувати процес відкликання частини депутатів, які формують коаліцію у міськраді.

У центрі Полтави створюють патріотичний мурал з дівчиною, псом Патроном та військовими. Художники розмальовують стіну біля дитячого садочку в центрі міста. Створюють мурал два полтавських художники.

Працівники Територіального управління ДБР Полтави долучилися до розслідування злочинів окупантів у Тростянці (//t.me/DBRgovua/2481)

Слідчі ДБР знайшли важливі документи, які чітко дають розуміння, що росія готувалася захопити всю територію України. Було оглянуто понад 2000 га зруйнованого загарбниками міста. Встановлені місця розташування бойових частин агресора та позиції, з яких велися обстріли. Вилучені документи та особисті речі російських військових.

У Полтаві проведуть благодійну дегустацію 5-ти сортів крафтового пива, щоб зібрати кошти захисникам на апарат для швидкого загоєння ран.

 

Вінницька

Обстановка в Придністровському регіоні Республіки Молдова залишається напруженою. Підрозділи оперативної групи російських військ продовжують перебувати у бойовій готовності.

Військові ЗСУ переведені на посилений режим несення служби. Представники місцевої тероборони вели патрулювання в громаді.

Поряд із активною соціальною турботою про внутрішньо переміщених осіб, Хмільницька ТГ не припиняє дбати про своїх мешканців. У громаді працюють соціальні програми місцевого напрямку, що покликані допомогти людям у складних життєвих обставинах, а також підтримати актуальні громадські ініціативи. За комплексною програмою «Добро» на 2022 рік з початку року коштом місцевого бюджету надано допомогу та підтримку на загальну суму 873,5 тис. грн.

З Вінниці доставили 420 тонн питної води для мешканців Миколаєва. Було передано 70 тисяч бутлів. Цю допомогу отримали садочки, лікарні, переселенці та військові.

Розвідник з Вінниччини нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Мужній воїн Наріман Білялов (Іса Акаєв) був змушений залишити тимчасово окупований Кримський півострів, перевезти родину на Вінниччину та у 2014 році стати військовим розвідником.

 

Жмеринка

Ворожих військ на території громади немає. Представники ТрО патрулювали на головних позиціях.

Очільник міста закликав підприємців з окупованих територій до релокації своїх бізнесів у громаду міста, так як вона має відповідні можливості.

Громадяни схвильовані, щоденно приходять новини про загиблих з території місцевої та сусідніх громад.

Ситуація загалом стабільна. ВПО мають доступ до медичних, юридичних та освітніх послуг. Музична школа організовує дозвілля для переселенців. Критична ситуація з бензином, його немає. Періодично завозиться газ, але його не вистачає. Попри це сфера громадського транспорту працює. Є затримки з заробітними платами для залізничників. Враховуючи те, що Жмеринка – місто залізничників і там працює значний відсоток населення, люди схвильовані такою ситуацією.

 

Західні області

Львівська

Дрогобич

Сповіщень про повітряну тривогу минулої доби не було.

Дрогобицький район отримав гуманітарну допомогу з Нідерландів – 22 тонни високорепродуктивної насіннєвої картоплі. Її розподілили між сільськогосподарськими підприємствами району. Висадять її ще цього року приблизно на 10 гектарах землі.

Захисникам з Дрогобиччини передали вже більше ніж 100 автівок. Ці автомобілі закупили та привезли з-за кордону небайдужі люди. Усі автомобілі місцеві майстри приводять до ладу та фарбують. Тому кожен пікап, мікроавтобус чи вантажівка готові, аби допомагати нашим бійцям захищати країну від ворога.

В області за добу було поселено ще 327 людей з інших регіонів. Від початку повномасштабного нападу рф – понад 341 тисяча жителів з інших областей.

На Львівщині господарську діяльність відновили уже 100 підприємств, які змушені були призупинити роботу через повномасштабне вторгнення рф.

У Львівській ОВА зазначили, що жителі області можуть відвідувати ліси, але лише пішки. Натомість в’їзд на територію лісових масивів будь-яким транспортом заборонений.

 

Рівненська

Загальна ситуація – відносно спокійна, станом на 16:50 повітряних тривог не було.

Військові ЗСУ патрулюють кордон з білоруссю.

Представники тероборони патрулюють та чергують на блокпостах.

Громадяни згуртовані, допомагають волонтерським штабам матеріально та нематеріально.

Начальник Рівненської обласної військової адміністрації провів брифінг щодо ситуації з пальним на АЗС. За його словами, Рівненська ОВА щодня інформуватиме про наявність нафтопродуктів на АЗС, критична інфраструктура забезпечена пальним. Також, для зручності мешканців Рівненська ОВА вводить щоденне інформування стосовно наявності пального на заправках області. Такі оперативні дані за відомостями АЗС будуть подаватися на інформаційних ресурсах ОВА двічі на день: о 9 ранку та 18 вечора. //www.facebook.com/RivneODA/posts/327176302887398, інформація щодо інформування про наявність пального – //www.facebook.com/koval8/posts/549839603419787)

У зв’язку зі зменшенням тривалості комендантської години, громадський транспорт (тролейбуси) тепер курсуватиме до 22.00ї год.

Комунальні служби Рівненської громади працюють щоденно.

Хмельницька

Кам’янець-Подільський

У громаді все спокійно.

Обговорюється проєкт соціальної їдальні в Кам’янці-Подільському для внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечених категорій громадян.

Від міської влади військовим передано допомоги ще майже на 100 тис. грн. Закуплено п’ять морозильних камер, ліхтарі, лопати, сокири.

Працівники КП «Міськтепловоденергія» купили зі своєї зарплатні автівку і передали її на ЗСУ. Автомобіль використовуватимуть бійці тероборони, серед яких чимало колишніх комунальників. Крім того, МТВЕ постійно передає захисникам продукти харчування і маскувальні сітки.

Триває збір коштів волонтерами на мікроавтобус медичній роті – для порятунку і транспортування поранених бійців ЗСУ. Дві машини для хлопців на передову вже придбано.

Відсьогодні аграрії починають підживлення посівів озимих і ярих культур. Про це повідомили бджолярам громади. Рекомендували прослідкувати, щоб упродовж тижня бджоли перебували у вуликах. За словами с/г виробників, без обробки полів не можна очікувати хорошого врожаю.

Працює дитяче містечко в парку Героїв Євромайдану. Щодня для малечі проводять різноманітні майстер-класи та ігрові заходи.

 

Чернівецька

На Буковині спокійно: бізнес та люди працюють.

Співробітники Головного управління національної поліції в Чернівецькій області спільно з благодійниками продовжують піклуватися про постраждалих від російського агресора. Правоохоронці відвідали дітей-переселенців з Харківщини, поспілкувалися з ними й передали продукти, засоби гігієни та іграшки.

Посольство Республіки Корея в Україні доправило чергову партію гуманітарної допомоги для дітей, які під час війни знайшли свій прихисток у таборі «Your Camp» в селі Ржавинці на Буковині. Наразі тут мешкають понад 150 вихованців із дитячих притулків Миколаєва, Первомайська та Новоукраїнки. Їм передали пральні машини, засоби гігієни, продукти та смачну випічку.

386 чернівчан отримають компенсацію на суму 264 тис. грн. за комуналку в травні, вони безкоштовно прихистили у себе переселенців.

 

Закарпатська

На Закарпатті спокійно.

Гості з Японії, які завітали до міськради Ужгорода розповіли, що планують знайти кошти і можливості для будівництва в місті будиноку для дітей, які через війну залишилися без батьків і близьких. Міська влада в свою чергу готова безкоштовно передати для цього земельну ділянку.

Люди активно допомагають ЗСУ та постраждалим від війни мешканцям. Харків’янка разом із донькою на початку березня, покинула звичне налагоджене життя коли місто перебувало під ворожими обстрілами. Спочатку вона виїхала до Ужгорода, а вже потім до Словаччини. Наразі її чоловік служить у територіальній обороні на Черкащині, а вона намагається бути корисною Україні й українцям навіть зі Словаччини. Вона працює в кол-центрі проєкту «Татри допомагають Україні», проєкт допомагає українцям, що виїжджають за кордон через війну.

10 травня в Палаці культури та мистецтв міста Мукачево було проведено перше засідання розмовного клубу з української мови для внутрішньо переміщених учнів та учениць, які тимчасово проживають у Мукачівській міській ТГ. Дітки вчаться виправляли типові помилки, які трапляються у щоденному спілкуванні, вибирати правильний варіант відповіді та поліпшують навички розмовної української мови.


Ukrainian Women’s Guard

 

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    uzv.ukraina@gmail.com

DONATE

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

//www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

//t.me/UWguardNewsEN

//t.me/zhinkavarta

//t.me/uaguard 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів