Україна Оперативна інформація з регіонів 12.04.2022 (фото, відео)(English/Українською)

Щоденні зведення оперативної інформації виконані ГО "Українська жіноча варта" (uavarta.org)

Триває сорок восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Продовжується повномасштабна збройна агресія російської федерації проти нашої Держави.

Залишається високою загроза застосування противником ракетного озброєння по об’єктах військової та цивільної інфраструктури на всій території України і ймовірність активізації дій окупаційних військ з метою просування до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей.

На півночі України ситуація суттєвих змін не зазнала.

Поруч з Чернігівщиною проводяться планові заходи оперативної та бойової підготовки підрозділів збройних сил республіки білорусь на їх території. Окремі військові підрозділи цієї країни продовжують виконувати завдання з посилення українсько-білоруської ділянки державного кордону.

Триває часткове блокування міста Харкова. Водночас, противник продовжує застосовувати артилерію та реактивні системи залпового вогню для руйнування житлових масивів міст Харків, Дергачі та П’ятихатки. В районі міста Ізюм окупанти проводили перегрупування підрозділів, поповнювали запаси матеріально-технічних засобів та зосереджували увагу на утриманні понтонної переправи через річку Сіверський Донець.

На Донеччині та Луганщині ворожі війська продовжують інтенсивне застосування авіації і тактичних ракетних комплексів. Протягом дня окупанти намагалися покращити тактичне положення в районах населених пунктів Попасна, Степне, Рубіжне та Нижнє. Успіху не мали. Інженерні підрозділи збройних сил російської федерації намагаються відновити залізничні мости в районі Сватового. Тривають бої за Маріуполь.

На Миколаївщині противник намагається утримати захоплену територію, проводив повітряну розвідку безпілотними літальними апаратами, обстрілював Миколаїв та Олександрівку із реактивних систем залпового вогню.

В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій та ведення розвідки.

Північні області

Київ

Операція з оборони Києва була успішною, але про безпеку в столиці говорити зарано, – повідомив голова штабу військової адміністрації Києва Сергій Корнійчук.

Представництво Європейського Союзу знову запрацювало в Києві.

Київська

Робота з пошуку безвісти зниклих громадян триває на Київщині. У Бучі наразі виявили тіла понад чотирьохсот мирних жителів, які загинули під час окупації міста російськими військами.

Українська омбудсмен заявила про масове сексуальне насильство у Бучі. Під час окупації міста російські солдати тримали в одному з підвалів близько 25 жінок та дівчат віком від 14 до 24 років та регулярно ґвалтували. Дев’ять із них тепер вагітні, заявила українська уповноважена Людмила Денісова.

На територіях, які перебували в окупації російських військ, зараз ведуть розчищення і розмінування.

Житомирська

На Житомирщині ще двох чоловіків підозрюють в колабораціонізмі. 54-річного житомирянина викрили у протиправній публічній діяльності на підтримку російської збройної агресії. В оселі іншого 52-річного житомирянина під час обшуку вилучили агітаційні матеріали та техніку, що можуть свідчити про протиправну діяльність на шкоду державності.

У Житомирському державному університеті імені Івана Франка студенти першого курсу спеціальності “Сценічне мистецтво” розпочали проект “Тут і зараз…”, розповідаючи всьому світові про війну в Україні.

Чернігівська

У Чернігові попрощалися з бійцем територіальної оборони Дмитром Розенко. Він загинув на другий день повномасштабного вторгнення рф, захищаючи Чернігів. Його загибель стала першою смертю прокурора на Чернігівщині під час воєнних дій.

10 квітня вдалося звільнити від полону старосту села Грем’яче. В полоні російські військові тримали жінку через звинувачення, що працює навідницею в українських військових. Її тиждень допитували у польовому таборі, майже без сну та з погрозами про розправу. Потім Анна Гаврилина перебувала в камері СІЗО у Курську. Наразі жінка вже в Україні.

В області дуже багато замінованих доріг і полів, там де стояли російські військові. Вчора на автодорозі Чернігів-Київ підірвався цивільний легковий автомобіль, який наїхав на протитанкову міну. Водій загинув.

Служба автомобільних доріг розпочала генеральне прибирання траси Київ-Чернігів. Зокрема, дорожники відновили тимчасовий міст у Сновську.

У Чернігові зазнали пошкоджень 27 з 34 шкіл та 37 з 52 дитячих садків. Вчителі працюють дистанційно з дому, з інших вцілілих шкіл міста та з інших областей.

Чернігівщина. Наслідки обстрілів росіянами

Сумська

Начальник Сумської військової адміністрації прокоментував, що війська рф завдали Сумщині збитків на понад 10 мільярдів гривень. За минулу добу піротехніки знешкодили 47 вибухонебезпечних предметів.

В області відновлюють рух поїздів у напрямку Краснопілля, Конотопа, Шостки та у зворотному напрямку. В Сумах відновлює роботу автовокзал. Він відкритий для перевізників та пасажирів, але поки ще не продають квитків.

У Тростянці, який був окупований військовими рф, відновлюють електроенергію та водопостачання. Планують відновити роботу лікарні.

В Охтирці відновлюють роботу поштові відділення.

Східні області

Харківська

Росіяни продовжують обстрілювати житлові квартали Харкова.

У лікарні помер 2-річний хлопчик, поранений у спальному районі Салтівки 11 квітня.

Донецька

Протягом наступних 2-3 тижнів посилиться інтенсивність боїв на сході України – повідомляє британська розвідка.

Краматорськ

Ситуація в громаді залишається тривожною. Дій зі сторони російських військ не зафіксовано. Збройні сили України спільно з територіальною обороною готуються до зустрічі ворога.

Комунальні служби працюють в штатному режимі. Продовжується евакуація мирного населення.

Волонтери допомагають Збройним Силам України та територіальній обороні.

Покровськ і Покровський район

На сході Покровського району: Авдіївка, Мар’янка ведуться запеклі бої. Збройні сили України активно протистоять російським окупантам. Внаслідок артобстрілу у с. Михайлівка було пошкоджено 30 будинків. Територіальна оборона спільно з поліціянтами проводили чергування в громаді. Комунальники продовжують допомагати мешканцям Авдіївки: закривати вибиті в результаті обстрілів вікна.

Місто відвідала міжнародна благодійна медична організація з Манчестеру – UK-MED, що проведе тренінг для медичних працівників і волонтерів Мирнограду.

У Курахівській амбулаторії безкоштовно видаватимуть препарат L-тироксин. Ліки зможуть отримати пацієнти з Курахівської та Мар’їнської громад, які потребують їх регулярного використання.

Бахмут

Ситуація тривожна, але контрольована.

Співробітники поліції проводять посилене патрулювання вулицями громади, також в посиленому режимі працює державна служба надзвичайних ситуацій.

Керівництво громади на місцях і працює для забезпечення потреб громади. Підприємство «Бахмут – Хліб» працює стабільно.

Маріуполь

Маріуполь стійко захищають підрозділ «Азов», морська піхота, Служба безпеки України, прикордонна служба, поліцейський загін спецпризначення «КОРД». Але деблокала міста потрібна якомога швидше.

За свідченнями «Азову», вчора ввечері російські війська використали в Маріуполі хімічну зброю. З ворожого безпілотнику скинули отруюючу речовину невідомого походження. Постраждали троє військових. В них спостерігалась дихальна недостатність.

Луганська

Останні два дні до лінії фронту на Луганщині російська війська стягують сотні одиниць важкої техніки. Утім, негода пригальмувала наступ окупантів.

Окупанти продовжують обстрілювати мирні міста Луганщини.

В тимчасово окупованому Новоайдарі українські військові пішли в контрнаступ, знищивши понад 40 одиниць техніки і понад 50 тонн боєприпасів окупантів.

Складна ситуація в Попасній та Рубіжному. Через часткову окупацію міст росіянами вивіз тіл неможливий, захоронення здійснюють самі мешканці у дворах житлових секторів. Через обстріли у певних районах мертві залишаються лежати на вулицях.

Сєвєродонецьк та Гірське без світла, води і газу – всі комунікації зруйновані російською армією. Загалом без газу перебувають 38 населених пунктів.

Південні області

Запорізька

Минулої доби в Запорізькій області українські захисники знищили російський літак СУ-34, 4 танки, 5 бойових броньованих машин, 2 реактивні системи залпового вогню, 2 міномети 122-мм, 5 одиниць автомобільної техніки.

Внаслідок обстрілів російськими військовими пошкоджено 9 приватних житлових будинків у місті Оріхів та селі Магдалинівка. Вночі село Новояковлівка російські військові обстріляли фосфорними бомбами. Завдяки дощовій погоді пожежі не сталося, поранених і загиблих немає. Є пошкоджені будинки.

Загалом у Запорізькій області повністю зруйновано або частково пошкоджено 420 домоволодінь.

Росіяни намагаються проводити заходи інформаційно-психологічного впливу на мешканців тимчасово окупованих територій. Для цього здійснюють розповсюдження інформаційних бюлетенів та інтернет-медіа із викривленою інформацією щодо ходу бойових дій та антиукраїнською пропагандою. Росіяни нав’язують громадянам України оформлення соціальних виплат, зокрема російських пенсій.

Окупанти проводять рейди комунальними закладами для виявлення чоловіків призовного віку для примусової мобілізації. З числа українських поліцейських, через залякування та тиск на їхніх близьких та родини, окупанти створюють загони так званої “народної міліції”.

Через постійний тиск та погрози значна частина освітян у Мелітополі та Бердянську написала заяву про звільнення.

На тимчасово окупованих територіях спостерігається жорсткий дефіцит продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни. Російські військові продовжують перешкоджати руху евакуаційних колон та машин з гуманітарною допомогою.

На кордоні Запорізької та Дніпропетровської областей рятувальники розміновують поля, на які ворог випустив касетні міни. Підрозділи рятувальників вчора знешкодили 150 вибухонебезпечних предметів.

Енергодар

В Енергодарі окупаційна влада міста, що створена зі зрадників та російських окупантів, систематично застосовує тиск та репресії по відношенню до мирного населення. Відтак, окупанти намагаються повністю ізолювати Енергодар, призначити керівників комунальних установ і змусити підприємців отримувати спеціальні дозволи на діяльність.

Гуляйполе

У Гуляйполі тимчасово немає зв’язку через несправність генератора, що забезпечував роботу мобільної мережі. Тривають ремонтні роботи.

У Гуляйполі, Степногірську, сільських населених пунктах Пологівського та Василівського районів відсутнє водопостачання.

Херсонська

Українські енергетики повернули світло в 13 населених пунктів Херсонської області, які понад місяць були знеструмлені через бойові дії.

На території Горностаївської громади бракує готівки. Селищний голова просить мешканців продавати товари безготівковим коштом та закуповувати хліб у пекарнях громадах, щоб підтримати місцевих виробників.

Військові рф затримали двох жителів Гладківки Херсонської області.

З полону повернулися двоє жителів Малих Копанів та чоловік зі Старої Збур’ївки.

Одеська

Загроза ракетних атак залишається досить ймовірна. Разом з тим, ситуація в області контрольована.

Військові здійснюють оборону території області. Територіальна оборона захищає область та укріплює позиції.

У порту на Одещині затримали вісім російських вантажних суден та два танкери, які перебували на профілактичному ремонті. Власники намагалися незаконно вивезти морський транспорт з порту, при цьому замінивши прапори.

Люди проявляють активність, долучаються до волонтерських рухів.

Центральні області

Дніпропетровська

Ніч на Дніпропетровщині минула неспокійно. Було дві атаки з повітря по Синельниківському району. Одна ракета влучила в старий млин. Внаслідок прильоту в будівлі вибило вікна і пошкодило дах. Другу ракету збили над полями.

Ракетними системами залпового вогню “Град” та “Смерч” росіяни обстрілюють села Трудолюбівка, Кошове, Мар’янське та інші громади Криворізького району Дніпропетровщини, також прилеглі населені пункти Херсонщини. Сьогодні на підльоті до Дніпропетровської області був збитий ворожий літак.

В одному з сіл Синельниківського району рятувальники розміновують поля, на які ворог випустив касетні міни. Підрозділи рятувальників за вчорашній день знешкодили 150 вибухонебезпечних предметів.

На Дніпропетровщині перебуває понад 55 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більше 20 тисяч жінок і 14 тисяч дітей, з яких понад 3 тисячі вже приступили до дистанційного навчання в закладах освіти Дніпропетровщини. За ініціативою однієї з автошкіл у Дніпрі жінок-переселенок безкоштовно навчатимуть водити авто і видадуть права.

Кіровоградська

Ситуація контрольована. Лунали повітряні тривоги. Була загроза ракетного удару. ЗСУ охороняють рубежі області та військові об’єкти. Територіальна оборона чергують на блокпостах та разом з поліцейськими патрулюють містом.

В регіоні фіксують поступове відродження бізнес-активності, про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної військової адміністрації.

В Кіровоградській області збудують постійне житло для переселенців. Передбачається, що на будівництво піде 3-4 місяці.

У Кропивницькому працює мобільна поліклініка, облаштована міжнародною християнською організацією “Сумка самаритянина”. За тиждень звернулись 250 пацієнтів.

У міському парку відпочинку Знам’янки відбулась тиха акція за ініціативи закладу позашкільної освіти «Я хочу миру в Україні!». Під час акції відтворювали символ миру – білого голуба.

Полтавська

Полтава живе у супроводі повітряних тривог.

На Полтавщині 11 осіб перевіряють на причетність до диверсій. Загалом за минулу добу правоохоронці перевірили 1 100 транспортних засоби та 2 100 підозрілих особи. Також на Полтавщині затримали п’яного пенсіонера, який погрожував односельцям гранатами.

З початку військових дій в лікувальних закладах Полтави внутрішньо переміщені жінки народили 145 дітей. В області працевлаштували 74 лікарів, які переїхали до області через війну. У дистанційному режимі працює 59 закладів середньої освіти. До навчання залучено 1419 учнів-переселенців.

11 квітня на сайті Полтавської міської ради була опублікована петиція полтавця з проханням перейменувати вулиці та демонтувати шість пам’ятників, які прославляють російську імперію та російських військових. Полтавці підтримують таку ініціативу своїми підписами.

До екопарку в Ковалівці на Полтавщині евакуюють (//www.facebook.com/kovalivkaZoo) тварин з Харківщини. Пантери, японські макаки, пума, ягуар та північний олень прибули з «Фельдман Екопарку».

Полтавчани продовжують займатися волонтерством у різних напрямах. Завдяки підтримці небайдужих волонтери Полтави змогли придбати чотири сонячні панелі для підзарядки гаджетів і підключення електроприладів на блокпостах.

У полтавському пункті видачі речей переселенцям роздали близько 50 тонн одягу, який діє на базі обласної бібліотеки імені Котляревського. Щодня до пункту приходять від 100 до 500 переселенців. Ще один Центр гуманітарної допомоги для переселенців запрацював у торгово-розважального центрі «Київ». Тут можна отримати одяг, засоби гігієни та продукти харчування.

«Полтавський батальйон небайдужих» за тиждень відправив 60 тонн гуманітарної допомоги. Волонтери здійснили 76 відправок для військових до Полтавщини, Харківщини, Сумщини, Чернігівщини, Донеччини та Київщини. Серед допомоги – спорядження, техніка, обладнання, аптечки, побутові та господарські речі, засоби гігієни, їжа. У рамках благодійної акції Food полк у Полтаві вже є перші здобутки. Зібрали 39 571 гривен, які будуть передані Збройним Силам України та територіальній обороні.

Вінницька

Жмеринка

Ситуація в місті контрольована. Бойових дій не проводилось, інфраструктура працює на повну. Територіальна оборона патрулює містом і на блокпостах. Сьогодні стало відомо про ще одного загиблого військового з громади, люди у жалобі.

Західні області

Львівська

Була загроза повітряно-ракетного удару. Наразі ситуація спокійна та контрольована.

80% волонтерів на Головному залізничному вокзалі Львова та в гуманітарних штабах області – це молодь. До роботи з молоддю на Львівщині залучені близько 50 волонтерських і громадських організацій. Львівський обласний молодіжний центр організував три гуманітарні штаби та зібрав понад півмільйона гривень для допомоги ЗСУ.

В області розселили ще 2115 людей з інших регіонів України.

16 тисяч дітей шкільного віку з інших областей повернулись до навчання. За цим показником Львівська область лідирує в Україні.

Івано-Франківська

Ситуація в області спокійна.

Вчора, 11 квітня, на черговому засіданні оперативного регіонального штабу прийнято рішення про зміну комендантської години в Івано-Франківській області. Ці зміни вплинуть на комунальний транспорт Івано-Франківська, який зможе виїжджати на маршрути раніше.

Окрім того від завтра курсуватиме тролейбус, який буде нагадувати містянам про наші міста-Герої: Бучу, Гостомель, Ірпінь, Чернігів, Маріуполь, Харків, Київ, Миколаїв, Волноваха, Херсон. На цьому тролейбусі будуть нанесені герби згаданих міст.

 

У області активно відбувається посівна кампанія.

Рівненська

Рівне

Ситуація відносно спокійно, була одна повітряна тривога. Військові ЗСУ патрулюють кордон з Білоруссю. Представники тероборони чергують та патрулюють на блокпостах.

На Рівненщині із вимушеними переселенцями розпочали працювати мобільні бригади. До складу таких бригад входять – психологи, соціальні працівники, юристи. 

Створений освітній хаб, на базі Рівненської малої академії наук учнівської молоді, де пропонують безкоштовно вивчати українську мову. 

Громадяни згуртовані, допомагають волонтерським штабам.

50 тонн медикаментів отримала Рівненщина від благодійників зі США. Автомобіль швидкої допомоги, ліки, розвантажувальні жилети отримано від друзів-благодійників з Литви. В Рівному, волонтери забезпечують побутовою технікою гуртожитки, де проживають вимушено переміщені громадяни. Гроші на придбання техніки збирає українська спільнота та благодійники в американському Вашингтоні. 

На Рівненщині проводиться посівна 

В область переїхали 15 підприємств з постраждалих від війни регіонів. 

Хмельницька

В ніч проти 12 квітня російські окупанти завдали ракетного удару по Хмельниччині. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. Пошкоджено інфраструктурний об’єкт. Внаслідок обстрілу виникла пожежа, її оперативно ліквідували. Загиблих та травмованих немає. Інших подробиць посадовець не повідомив.

З початку війни Хмельницька область уже прийняла понад 137 тисяч вимушених переселенців, яким допомагають облаштуватися, знайти житло, надають гуманітарну допомогу.

Хмельницький

Станом на 12 квітня, ситуація в місті контрольована. Переселенцям, які прибувають до Хмельницького, видають спеціальні набори, до складу входять харчі та засоби гігієни (індивідуальні, сімейні та дитячі). Видали вже близько 2 тисяч пакунків.

Військовим інженерам передали сучасну спецтехніку, це екскаватор британського виробництва вартістю майже 90 тисяч євро. Такої техніки на озброєнні військового підрозділу не було. ​​

На Хмельниччині розпочинає роботу освітній хаб, де мешканці та ВПО можуть удосконалити свої професійні навички, змінити свою діяльність, опанувати нові професії та уміння. Усі послуги в хабі абсолютно безкоштовні. Освітній хаб Хмельниччини є першим у всеукраїнській мережі, яку Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, започатковує в Україні. Для наймолодших онлайн-садочок пропонує веселі ігри і заняття – казка-йога, англійська для дітей та інші цікавинки. Для тих, хто цікавиться вивченням української чи англійської мови, пропонуються відповідні онлайн-ресурси, на базі яких за новітніми методиками можна буде покращити свій рівень володіння ними. Також важливим напрямком є підвищення кваліфікації для освітян усіх напрямків.

Кам’янець-Подільський

ЗСУ виконують свої службові обов’язки. Територіальна оборона здійснює патрулювання стратегічних об’єктів. У рамках прийнятої програми, ТрО з місцевого бюджету змогла закупити: будівельні матеріали, речове майно, аптечки, рюкзаки, каремати та ін. необхідні речі.

На центрально-міський штаб гуманітарної допомоги надійшов вантаж з Італії. Комісія обліковує його і далі розподілятиме за потребою.

До Кам’янця-Подільського продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи. За вчора – 220 людей офіційно зареєструвалися та поселилися у місті. Щодня волонтери забезпечують харчуванням близько 3,5 тисяч переселенців.

711 дітей-ВПО здобувають освіту в місцевих школах. Від Центру дитячої та юнацької творчості для внутрішньо переміщених дітей проводяться творчі та спортивні заходи.

У департаменті соціального захисту триває прийом заяв на отримання довідок ВПО (наразі видано 4,5 тисяч). В департаменті житлово-комунального господарства – прийом заяв на отримання компенсації за надання житла на безкоштовній основі ВПО, реєстратори прийняли вже 159 людей і надали консультації не менш ніж двом сотням кам’янчанам.

Місцевий осередок Товариства “Просвіта” звернувся до влади з пропозицією перейменування вулиць Гагаріна та Пушкінська на О.Кошиця та М.Леонтовича.

Чернівецька

Ситуація на території області залишається спокійною та контрольованою.

В Чернівецькій області сформували нову військову частину.

Начальник Чернівецької обласної військової адміністрації дав інтерв’ю німецькому телеканалу «Bild». Він зазначив, що Україні потрібна така зброя, яка здатна зупинити російський наступ. Це броньовані автомобілі, танки, літаки старих радянських типів чи більш сучасні.

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко із робочим візитом відвідав місто-герой Гостомель та запевнив, що Буковина буде допомагати Гостомелю в його відновленні.

В область прибув ще один евакуаційний потяг із Покровська Донецької області. На ньому доправили 130 пасажирів, котрі змушені були рятуватися від жахіть війни.

У Чернівцях в стоматологічному кабінеті безкоштовно лікуватимуть вимушено переселених дітей.

Закарпатська

Ситуація в області спокійна.

В області продовжують різні заходи для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, в Ужгородському скансені переселенці й місцеві навчалися створювати закарпатську писанку під керівництвом художника та викладача Закарпатської академії мистецтв Романа Пилипа.

Волонтери фонду “Кожен має другий шанс” у селі Барвінок на Закарпатті створили притулок для евакуйованих котів та собак з Київської області. Всього за час повномасштабної війни волонтерам з Києва вдалося евакуювати до притулку понад 140 тварин.

Ukrainian Women’s Guard

ПІДТРИМАЙТЕ НАС 

donate Ukrainian Women’s Guard PayPal  mail:    uzv.ukraina@gmail.com

Підписуйтеся на наші канали та сторінки

Subscribe to our channels and pages

//www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

//t.me/UWguardNewsEN

//t.me/zhinkavarta

//t.me/uaguard 



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів