Україна Оперативна інформація з регіонів 26.03.2022 (English/Українською)

Щоденні зведення щодо оперативної інформації з регіонів виконані Українською жіночою вартою (uavarta.org)

Оперативна інформація з регіонів мережі Активної Громади 26.03.2022р.

 

Україна коротко:

 

 

Триває тридцять перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

 

 

У зв’язку з нагальною необхідністю поповнення втрат окупанти проводять заходи прихованої мобілізації та зняття техніки з довготривалого зберігання. За наявною інформацією розвідки техніка знаходиться у вкрай незадовільному технічному стані та розукомплектована.

 

 

Російські загарбники продовжують активне використання транспортної мережі Республіки Білорусь.

 

 

Диверсійно-розвідувальні групи противника, що знаходяться на території Київської області не полишають спроб проникнення до столиці. Диверсанти переодягаються у цивільний одяг та використовуюють викрадені автомобілей у цивільного населення.

 

 

В населених пунктах Херсонської області фіксується посилення терору місцевого населення з боку окупантів. Здійснюють обшуки в будинках з метою виявлення учасників АТО/ООС, військовослужбовців, волонтерів та членів їхніх сімей. Мають місце численні факти викрадення жінок та катування місцевих жителів.

 

 

В окремих населених пунктах Чернігівської області окупанти здійснюють примусове розповсюдження так званої “гуманітарної допомоги” серед місцевого населення з метою створення пропагандистських репортажів російськими ЗМІ.

 

 

На тимчасово зайнятих територіях противник продовжує нарощувати систему блокпостів з метою перешкоджання переміщення місцевого населення.

 

 

За добу в Україну повернулися понад 18 тисяч українців. Більшість – чоловіки, які планують стати на захист Батьківщини.

 

 

За інформацією Держприкордонслужби, з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну повернулися понад 420 тисяч наших співгромадян.

 

В Україні розгорнули військово-польовий госпіталь від європейських партнерів

 

 

 

Північні області

 

 

Київ

Ніч пройшла спокійно. Місто живе в режимі воєнного часу. Працює інфраструктура – комунальники, транспортники, медики та рятувальники.

 

 

Київська

 

 

На окремих напрямках ворог намагається вести штурмові дії. За минулу добу зафіксували понад 30 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури.

 

 

Внаслідок обстрілу Боярки на Київщині поранено 4 мирних мешканців, у тому числі дитину.

 

 

 

 

Окупанти увійшли у Славутич. Проти них вийшли беззбройні містяни. Під час мітингу дві людини отримали поранення.

 

 

 

Мер зазначає, що росіяни мають піти з міста.

 

Сумська

 

 

Збройні Сили України звільнили Тростянець. Звідти окупанти гатили по Охтирці та іншим населеним пунктам.

 

 

Чернігівська

 

Ніч в Чернігові минула спокійно. Але надалі ворог продовжив гатити по цивільній інфраструктурі.

 

 

Східні області

 

 

Харківська

 

 

Окупанти намагаються прорватися через Ізюм на Донбас.

 

26 березня ядерну установку «Джерело нейтронів» у Харкові знову обстріляли окупанти. Оцінити масштаби пошкоджень неможливо через бойові дії, які не припиняються в районі розташування ядерної установки.

 

 

 

Донецька

 

 

Росіяни обстріляли Красногорівку касетними боєприпасами з реактивних систем залпового вогню «Торнадо-С».

 

 

 

Краматорськ

 

 

Декілька разів вмикали повітряну тривогу. Влучень ворожих снарядів на території міста не зафіксовано. Ситуація залишається напруженою.

Військові та територіальна оборона готуються до зустрічі ворога.

 

 

Місто працює в штатному режимі. Місцева влада оголосила про відновлення навчального процесу з понеділка.

Містяни продовжують допомагати та волонтерять, плетуть сітки, готують для захисників, розподіляють гуманітарну допомогу та багато іншого.

 

 

Покровськ та Покроаський район

 

 

В Донецькому напрямку противник продовжує перегрупування для відновлення наступальних дій з метою виходу на адміністративні кордони.

 

 

Військові ЗСУ відбивають натиск ворога. Територіальна оборона спільно з поліціянтами ведуть чергування. Комунальні підприємства працюють у штатному режимі.

 

 

Росіяни обстрілюють мирне населення на Авдіївському та Мар’їнському напрямках, двоє поранених в Авдіївці (серед них – одна дитина), один поранений у Мар’їнці. В Авдіївці рашисти застосували фосфорні боєприпаси. У Максимільянівці загинула 1 дитина, 3 людей дістали поранення.

 

 

До Покровська вивезли 91 людину, у тому числі 24 дитини. Покровська громада отримала понад 3000 харчових наборів. Надійшла гуманітарна допомога по лінії обласної державної адміністрації при підтримці Міністерства соціальної політики. З Покровська відправився автобус для перевезення дітей з інвалідністю до міста Львів, де їх зустріли волонтери та відправили до Чехії.

 

 

Мирноград отримав вантажівку з гуманітарною допомогою від МГО «Асоціація «милосердя Еммануіл». Родинське (Покровська ТГ) отримав повний автобус гуманітарної допомоги зі Львова та Чехії.

 

 

Бахмут

 

 

Ситуація в місті напружена. Протягом двох годин лунала сирена. Люди гуляють з дітьми недалеко від своїх домівок. В магазинах продається все необхідне

Міська інфраструктура та комунальні підприємства працюють у штатному режимі. Приватні об’єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі. Ринок працює. ТОВ «Бахмут – Хліб» працює стабільно для забезпечення потреб громади. Співробітники поліції проводять посилене патрулювання вулицями громади, також в посиленому режимі працює державна служба надзвичайних ситуацій.

 

 

З 01.03.2022 року Бахмутською міською радою було організовано та вивезено 2453 жителя на залізничні вокзали міст Краматорськ та Слов’янськ для подальшої евакуації у безпечні регіони країни. У Бахмутському міському центрі культури та дозвілля імені Євгена Мартинова організовано пункт реєстрації осіб, які евакуюються з небезпечних територій.

 

 

Маріуполь

 

 

У Маріуполі російські військові насильно вивезли в невідомому напрямку медиків, пацієнтів та людей, які ховались у лікарні.

 

 

Луганська

 

 

Терористична армія РФ прицільно з важкого озброєння знищує міста Луганської області. Надважкими ракетами “Точка-У” та “градами” обстріляли місто Лисичанськ.

 

 

Південні області

 

 

Запорізька

 

 

Ситуація в області залишається напруженою та неспокійною. На тимчасово окупованих територіях – гуманітарна катастрофа. Не вистачає продуктів харчування та медикаментів, частково відсутні електро- та водопостачання. В Пологах, Гуляйполі, Кам’янському окупанти продовжують терор проти цивільного населення.

 

 

Втім, в Запорізькій області почали посівну. Зможуть засіяти 14% від наявних площ. Інші під тимчасовою окупацією.

 

 

Запоріжжя

 

 

В місті не припиняється сигнал повітряної тривоги. Втім, Запоріжжя продовжує приймати евакуйованих з територій, де ведуться активні бойові дії, та з окупованих міст. За одинадцять днів до Запоріжжя прибуло 40 028 людей, в тому числі 10298 дітей. Станом на 18:00 до Запоріжжя вже приїхав 21 евакуаційний автобус. Сьогодні очікують ще 34 автобуси.

 

 

Запорізькі журналісти отримують погрози від російських загарбників з вимогами звільнитися.

 

 

Мелітополь

 

 

Від учора російські військові заборонили роздачу гуманітарної допомоги в Мелітополі. Відповідний наказ видала самопроголошена керівниця окупаційної адміністрації Галина Данильченко.

 

 

За словами міського голови Івана Федорова, в Мелітополь з гуманітарним конвоєм доставили 13 тонн харчових продуктів, 2 тони дитячого харчування та медикаменти. Але цей вантаж був заблокований окупантами. Російські військові не дозволяють розповсюджувати гуманітарну допомогу по території громади. Є підозри, що окупанти планують реалізувати частину гуманітарної допомоги за готівку, а іншу частину передати російським військовослужбовцям.

 

 

Сьогодні окупаційна влада планувала проведення проплаченого мітингу на центральній площі міста. Основною метою заходу мало стати створення фейкової картинки для російських ЗМІ, наче мешканці міста підтримують дії росії. Окупанти привезли 30 осіб з тимчасово окупованої АР Крим та намагалися залучити містян, обіцяючи гроші за участь. Втім, місцеві мешканці вийшли на площу з українською символікою та прапорами. Завдяки проукраїнській позиції мешканців Мелітополя, акція не відбулась.

 

 

Працівники російської комендатури міста Мелітополя почали збирати дані про мешканців міста, які підтримують Україну. Вони зібрали у будинку голів ОСББ та запропонували повідомляти про те, “де живуть фашисти” (люди, які не підтримують російських окупантів, вважають легітимною українську владу або зберігають українську символіку – прапор, герб).

 

 

Батько директорки сайту “Ріа-Мелітополь” Світлани Залізецької, якого 23 березня викрали з власного будинку, повернувся додому. Умовою його звільнення була передача управління сайтом “Ріа-Мелітополь” третім особам.

 

 

Василівка

 

 

Поблизу Василівки окупанти проводять ретельний огляд тих, хто перетинає їхній блокпост. Через це утворився багатокілометровий затор з автівок та евакуаційних автобусів, що вивозять маріупольців із Бердянська до Запоріжжя. У черзі також стоять карети швидких із пораненими дітьми на борту.

 

 

Енергодар

 

 

На будівлі вузлу зв‘язку Запорізької АЕС окупанти встановили свою тарілку, щоб забезпечити мовлення та проводити агітацію серед мешканців Енергодару.

 

 

Приморськ

 

 

В Приморську російські окупанти викрали громадського активіста Костянтина Овсянникова. Костянтин є керівником громадської організації «Приморськ 24/7» та Молодіжного центру «Портал це». Попередньо відомо, що Костянтина вдалося звільнити, але інформація ще уточнюється.

 

 

Херсонська

 

 

ЗСУ звільнили село Нововоронцовку у Херсонській області.

 

 

Центральні області

 

 

Дніпропетровська

 

 

Ситуація в області стабільна та контрольована. Було 3 повітряні тривоги, що сумарно тривали понад 5 годин. Минулося без наслідків. Ворога поступово відтісняють від рубежів Дніпропетровської області. На територію регіону війська загарбника не увійшли. Приватна клініка у Дніпрі надає безкоштовно медичні послуги містянам та внутрішньо переміщеним особам. Медзаклади Дніпропетровщини почали отримувати першу партію терміналів від Starlink Ілона Маска – генерального директора SpaceX. Це обладнання для підключення 68 лікарень та служб екстреної допомоги до супутникового інтернету.

 

 

Кіровоградська

Кропивницький

 

 

В місті все спокійно і контрольовано. Лунали повітряні тривоги. ЗСУ боронять кордони області та охороняють військові об’єкти. Територіальна оборона чергує на блокпостах та разом з поліцейськими патрулюють містом.

На Кіровоградщині протягом доби сталось 25 пожеж, з них 20 – на відкритих ділянках. Про це повідомляє пресслужба ДСНС області.

 

 

Полтавська

 

 

Мешканці передали підрозділам ЗСУ та тероборони 26 квадрокоптерів та продовжують збирати кошти на тепловізори для захисників. На сьогодні зібрали вже третину суми.

 

 

У Полтавській міській раді працює логістична служба для допомоги внутрішньо переміщеним особам, надають: продуктовий набір, дитяче харчування, одяг для дорослих і дітей, взуття, ліки, постіль, засоби гігієни. У приміщенні міської ради працює координаційний центр, який займається поселенням.

У заклади освіти комунальної власності за місяць війни поселено 13 767 людей. Зараз проживає 1620 осіб, разом з ними – 120 домашніх улюбленців.

 

 

Депутати Полтавської міської ради слідкують та контролюють ціни на продукти харчування. .

 

 

Мешканцям Полтавської області заборонено відвідувати ліси. Це через небезпеку вибухонебезпечних пасток, які залишає ворог, коли тікає.

 

 

В умовах війни торговельні мережі у Полтавські області працюють на 70%. Сільське господарство завантажене на 100%, але є проблеми зі збутом продукції.

 

 

Вінницька

 

 

В місті ситуація спокійна та контрольована. Територіальна оборона чергує в місті та на блокпостах. В громаді за останній тиждень троє загиблих воїнів, громадяни стурбовані, місто в жалобі.

 

 

У Вінниці розпочав курсувати “Трамвай дружби” на знак подяки Швейцарії, які випустили на лінію “трамваї солідарності” з Україною.

 

 

Західні області

 

 

Львівська

 

 

Відбулося три потужні вибухи біля Львова зі сторони Кривчиць. Львівська область прийняла на проживання майже 6 тисяч людей, які покинули свої домівки через вторгнення російських військ. З 24 лютого – майже 247 тисяч, це офіційні дані. Реальна цифра суттєво більша.

 

 

Голова Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер звернувся до міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова і просить російську владу дозволити відкрити офіс у Ростові-на-Дону, щоб надавати там гуманітарну допомогу мирним жителям, які тікають з гарячих точок в Україні. У відповідь на цю інформацію військова адміністрація Львівщини закликала зупинити підтримувати “Червоний Хрест”

 

 

Дрогобич

 

 

У музеях Дрогобиччини шиють балаклави для українських воїнів.

 

 

До волонтерської роботи долучаються як і волонтери міста, так і внутрішньо переміщені особи. До пошиття балаклав долучаються передусім професійні швачки. Серед них жінки-ВПО, а також і всі, хто бажають підтримати українських воїнів.

 

 

Івано-Франківська

 

 

В області один раз пролунав сигнал повітряної тривоги.

 

 

Вчора, 25 березня, обласна прокуратура повідомила про підозру та обрала запобіжний захід щодо уродженки рф за поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму. Інформацію жінка поширювала через соцмережі, зокрема і через ті, які заборонені в Україні. Жінка в 2015 року набула громадянство України та проживає в місті Івано-Франківcьку.

 

 

Місто живе в більш-менш звичному режимі. Комунальний транспорт працює.

 

 

Освітяни проводять курси української мови для вимушених переселенців, зареєструвалося близько 200 бажаючих.

 

 

Багато громадських організацій та окремих активістів проводять у різних куточках міста групові пізнавально-розважальні заняття та майстер-класи для дітей дошкільного і шкільного віку, щоб діти легше адаптувалися до громади та відволіклися від війни. З 1 квітня стартує онлайн реєстрація дітей до 1-х класів і садочків.

 

 

Рівненська

Рівне

 

 

Ситуація в місті контрольована. Була одна повітряна тривога. Військові ЗСУ посилено патрулюють кордони з Білоруссю. Тероборона патрулює та чергує на блокпостах.

 

 

Віталій Коваль на своїй сторінці зазначив, що підпали сухої трави в умовах війни вважаються диверсією і за це передбачена кримінальна відповідальність .

 

 

Громадяни згуртовані, допомагають волонтерам. В Рівному працює центр забезпечення одягом внутрішньо переміщених осіб.

 

 

Рівненський ляльковий театр запрошує батьків та дітей до перегляду вистав на вихідних.

 

Також в театрі почали показувати класику українського кінематегрофу з фільмофонду Олександра Довженка.

 

 

Хмельницька

 

Хмельницький

 

 

Ситуація у Хмельницькому контрольована. Продовжується допомога війську і тим, хто постраждав від війни. Попрощались із героєм, військовим 19-тої окремої ракетної бригади «Свята Варвара». Сергієм Мельником.

 

 

В місті проводиться оглядові екскурсії, що тривають близько 40 хвилин та пролягають історичним центром міста в максимальній близькості до укриттів на випадок повітряної тривоги. Проект спрямований на психологічне розвантаження людей, які зазнали біди через рашистську агресію, задля пришвидшення їх адаптації у місті.

 

 

Хмельниччина отримала першу партію терміналів супутникового зв’язку СтарЛінк. Термінали в першу чергу отримають силовики та військові. Також ними планують забезпечити об’єкти критичної інфраструктури, аби забезпечити стабільний інтернет-зв’язок

 

 

Кам’янець-Подільський

 

 

У місті відносно спокійно, звучала сирена повітряної тривоги. Збройні сили України виконують свої обов’язки. Територіальна оборона охороняє блокпости та стратегічні об’єкти. Місто продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб, усі проходять реєстрацію і отримують допомогу від штабів гуманітарної допомоги.

 

 

Чернівецька

 

 

Ситуація на Буковині повністю контрольована. Протягом останнього тижня у Чернівецькій області здійснено близько 300 перевірок підозрілих осіб щодо причетності до диверсійно-розвідувальних груп.

 

 

Більш як тисячу тон гуманітарної допомоги, близько трьох тисяч військових та 500 внутрішньо переміщених осіб із різних куточків України вдалося перевезти за місяць війни завдяки роботі Логістичного центру, який діє при управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОВА.

 

Асоціація працівників туристичного супроводу Буковини проводить для ВПО оглядові екскурсії: оплата – добровільна, частина коштів йде на ЗСУ.

 

 

На Буковину евакуювали 42 вихованців Дружківського дитячого будинку-інтернату, що на Донеччині.

 

 

Закарпатська

 

 

В області лунала повітряна тривога, заголом ситуація спокійна. Містяни працюють.

 

 

У селі Крива попрощалися із загиблим захисником.

 

 

Їх вже неодноразово попереджали про небезпеку і відповідальність за вчинення правопорушення.



Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів