Протидія західній допомозі Україні як елемент гібридної війни

Видання присвячено аналізу російської активності, спрямованої на ізоляцію України від Заходу та західної допомоги країні в умовах розв’язаної РФ агресії гібридного типу. Є продовженням попередньої роботи Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» «Російський спрут в дії. Кейс «Україна».

Західна допомога Україні спрямована на вирішення важливих для країни проблем, зміцнення демократії, підвищення життєвих стандартів, втілення в життя гуманітарних цінностей і принципів справедливості. Її надання цілком співпадає з інтересами українського суспільства.

Західна допомога не дозволяє РФ повномасштабно застосувати методи ведення гібридної війни проти України (політичний тиск, економічні санкції, блокада, відкрита чи прихована окупація) та ліквідувати її державність.

Тому ізоляція України від Заходу через припинення такої допомоги на сьогодні є ключовою операцією РФ в реалізації плану агресії.

Найкоротший шлях виконання цього завдання – скасування дії законів, які пов’язані з узятими Україною зобов’язаннями під час підписання з країнами Заходу договорів та інших документів правового характеру про надання допомоги.

На сьогодні досяжною виглядає мета виявлення інформаційних атак і складових угрупування сил противника, які проводять ці атаки, в масштабі часу близькому до реального. При цьому в такому ж масштабі часу можлива і їх нейтралізація – за умови узгоджених дій відповідних державних структур.

В ході виконання проекту розроблена методика опрацювання інформаційних матеріалів соціальних мереж. Аналітики використовували Сиcтему моніторингу інформаційних ресурсів мережі Інтернет Spectrum розробки «Науково-виробничого центру «Інфозахист» та систему моніторингу інформації в ЗМІ «Сіріус», кожна з яких має свою унікальність і переваги. Крім того, напрацьовувались програмні і методичні рішення по поєднанню використання сильних сторін кожної з систем. Видання призначено для широкого кола експертів, журналістів, зацікавлених тематикою російської агресії проти України та підривної діяльності РФ проти Заходу.

За підтримки Міжнародного фонду "Відродження". 

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів