Чорноморська безпека 1 (29) 2017

Представляємо е-версію першого номеру аналітичного часопису «Чорноморська безпека» (у вільному доступі).

Шановні читачі,

До вашої уваги е-версія першого номеру аналітичного часопису «Чорноморська безпека» (у вільному доступі), який був заснований 2005 року у Севастополі Центром сприяння вивченню геополітичних проблем та євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «НОМОС». Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» відновлює випуск цього унікального щоквартального видання. Його було перервано із-за російської окупації Криму та Севастополя. Ми розуміли, що це тимчасова перерва, як і тимчасовою є влада окупантів над частиною українських теренів. То ж, відновлюючи вихід часопису, ми наближаємо день звільнення українських територій від влади Мордору – імперії зла, уособлюваної нинішньою путінською клептократією.

Власне, цей номер є 29-м, але першим, що підготовлений і виданий «на материку». Часопис видаватиметься двома мовами – українською та англійською. Зараз ми підготували україномовну версію, як у друкованому, так і електронному вигляді. Учасники міжнародного круглого столу з проблематики глобальної стратегії ЄС, що відбувся у Києві 24 квітня 2017 року, отримали перші примірники віддрукованого 1(29) числа «Чорноморської безпеки». 

Питання безпеки Великого Чорномор’я завжди були в полі уваги Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», як і наших колег з «НОМОСу». Ми вдячні знаним експертам з різних країн регіону, що відгукнулися на наш запит і підготували аналітичні статті для оновленого часопису. Відгукнулися як давні автори «Чорноморської безпеки» з Грузії та Вірменії, так і з’явилися нові – з Туреччини, Болгарії, Румунії, Молдови.

Запрошуємо аналітиків, експертів, науковців до дискусій на шпальтах видання, висловлення своїх думок, оцінок нинішнього становища в Чорноморсько-Каспійському регіоні, Криму, на Близькому Сході та прогнозів на майбутнє. Матеріали 1(29) числа «Чорноморської безпеки» незабаром будуть доступні на нашому сайті в е-вигляді і англійською мовою. А ми, тим часом, готуємо 30-й випуск!

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів