Болгарія чекає рішення Греції по IGB

Болгарія готова до завершення угоди з будівництва інтерконнектора IGB (Interconnector Greece-Bulgaria) в сусідню Грецію, однак, очікує рішення нового уряду в Афінах. Як повідомляє Reuters, про це сказав заступник міністра енергетики Болгарії Микола Ніколов.

Болгарія має намір побудувати інтерконнектор для зниження залежності від російського газу і перетворення країни в регіональний енергетичний хаб. Але проект будівництва 182-кілометрового інтерконнектора вже неодноразово відкладався з моменту, коли його вперше вирішили втілити в життя в 2009 році.

"IGB націлений на транспортування газу з Азербайджану і через термінал зрідженого природного газу в Греції. Нинішні відстрочки призводять до того, що проект буде завершений в кінці 2018 року, а не в середині, як було заплановано. Ми очікуємо підписання остаточного інвестиційного угоди. Це залежить від наших грецьких колег, і ми очікуємо, що угода буде підписана якомога швидше, щоб приступити до реалізації проекту. Наш уряд веде переговори з Європейською комісією для фінансування будівництва інтерконнектора. Брюссель вже виділив 45 мільйонів євро, і ми сподіваємося, що отримаємо ще кошти.", - сказав Ніколов.

Він додав, що будівництво перемички, що з'єднує IGB з газотранспортною системою Румунії, завершиться наступного року. Раніше уряд оголосив новий тендер на будівництво частини перемички під річкою Данубе, припинене попередніми підрядниками.Briefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments