Ганна Гопко закликала ЄС виробити стратегію для Чорного моря і наголосила, що Румунське Головування в ЄС є доброю нагодою для Брюсселя посилити кооперацію ЄС та США з метою протидії спільним безпековим загрозам у регіоні. "Після вступу Болгарії та Румунії до ЄС Чорне море стало морем Європейського Союзу. Однак зараз ми бачимо, як воно трансформується в «російське озеро» після окупації та анексії українського Криму. Кремль уже розмістив новітні ракети в Криму, брутально порушує Договір про ракети середньої і малої дальності. Тому дуже важливо мати стратегічне бачення стримування Росії у Чорноморському регіоні та приборкати російський мілітаризм", - зауважила Ганна Гопко.
Вона також акцентувала увагу на необхідності зупинення будівництва "Північного потоку-2", введення «азовського пакету санкцій», посилення вимог щодо звільнення українських військовополонених, заручників та політичних в’язнів, які незаконно утримуються на території РФ та окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей.
Пріоритети для України під час головування Румунії в Раді ЄС озвучила заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова.
Михайло Гончар зазначив, що рішення європейських країн про призупинення участі в проекті "Північний потік-2" на шість місяців - термін запропонований США для порятунку ДРСМД - могло би стати додатковим асиметричним важелем впливу на РФ.
Під час дискусії були обговорені такі важливі теми: заходи та ініціативи Європейського Союзу, які стосуються України та Чорноморського регіону; розвиток відносин ЄС-Україна в першій половині 2019 року; реалізація Угоди про асоціацію Україна-ЄС та перспективи Східного партнерства; вклад українських громадських організацій в європейську інтеграцію нашої держави.