Франція просувається в дебатах щодо використання ГРП

Міністр промислового відновлення Франції, Арно Монтебург, має намір опублікувати звіт на захист нової експериментальної техніки "чистого" гідророзриву.

Ця техніка вже була висвітлена в звіті Парламентського комітету з оцінки наукових та технічних рішень в листопаді 2013 року, і полягає у використанні «фторпропану» (насправді, гептафторпропанутакож відомого під назвою«негорючийпропан" NFP), тобто "чистої"технології, запропонованоїамериканською компанією ECorpStim. Ця негорюча рідинаотримана зпропану вданий час використовуєтьсявякості пропеллентавінгаляторах длялікування астми тау вогнегасниках.

Пропан, «побратим» негорючого пропану, вже використовувався для проведення ГРП, при цьому він дає можливість не використовувати воду, і мало або взагалі не використовувати хімічні речовини. Основним недоліком стало те, що цей метод вимагає кілька сотень тонн легкозаймистого пропану, зберігання якого вважається небезпечним.

Негорючий пропан, хоча й жодного разу не був застосований на практиці, представляє ті ж самі переваги, що й звичайний пропан, однак, будучи незаймистим, є на 100% позбавленим промислових ризиків. Проте така технологія є дуже дорогою, що може зробити її нерентабельною. Окрім того, технологія не є повністю безпечною для клімату, адже негорючий пропан становить 0,05% загальних викидів парникових газів, за інформацією парламентського комітету. Таким чином, ризик–менеджмент передбачає суворий контроль для запобігання викидів газу в атмосферу на всіх етапах виробництва. Як зазначає джерело в промисловості, ознайомлене з умовами використання даного газу, негорючий пропан є важкодоступним та дорогим у виробництві у великих кількостях, посилаючись на поточний рівень цін більше 10 євро за кг. Крім того , ЄС прагне до скорочення використання фторовмісних газів на 80 % до 2030 року для боротьби з глобальним потеплінням.

Як заявляє міністр Монтебург, він сподівається переконати президента Оланда, сприяти просуванню досліджень в сфері чистих технологій видобутку нетрадиційного газу.

 

"Стратегія XXI" за матеріалами AFPBriefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments