Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у відкритті конференції. «Обрана тема «Путінські війни у Східні Європі» звернена не тільки до подій п’ятирічної давнини – початку російської збройної агресії проти України захопленням Криму. Нам важливо спрогнозувати наступні дії Росії як проти України, так і в цілому у Східній Європі. На сьогодні очевидно, що Росія не збирається зупинятися у своїй експансії», – зауважила Ганна Гопко.
Вона підтвердила свої слова прикладами того, що зараз відбувається у Молдові та Білорусі. «Ці країни – частина російського плану по відкриттю західного та північного фронту проти України», – наголосила народний депутат.
У черговий раз Ганна Гопко актуалізувала тему будівництва «Північного потоку-2»: «Цей проект, ще не будучи втіленим, вже виконав кремлівське завдання з розколу ЄС і НАТО. Він є частиною гібридної війни путінської Росії проти Заходу. Це те, що потрібно Кремлю, адже чим слабкіший Захід, тим сильнішою буде Росія за гроші, виручені від продажу нафти й газу у Європі».
Голова Комітету у закордонних справах не оминула увагою тему виборів в Україні, результати яких можуть позначитися на обраному стратегічному курсі набуття повноправного членства в ЄС і НАТО. «Цей рік, рік президентських і парламентських виборів, для України є надзвичайно важливим, – підкреслила Ганна Гопко. – Повернення окупованих територій має бути дамокловим мечем над всіма політиками».
Ганна Гопко резюмувала свій виступ такими словами: «Борючись за повернення Донбасу і Криму, ми боремось за європейську безпекову архітектуру».
Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн окреслила тему конференції у світлі німецьких реалій: «У Німеччині недооцінюється загальна картина та геополітична загроза, що походить із Росії. Німецький політикум все ще великою мірою доброзичливо налаштований до Росії – попри всі докази, що однозначно свідчать проти неї. Багато політиків, особливо старшого віку, все ще перебувають у полоні мислення ери Горбачова, а також Путіна початку двохтисячних років».
Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, підсумовуючи обговорення, відзначив: «Агресивність Росії наростає не тому, що вона сильна, а тому, що Захід слабкий і деконсолідований. Санкції гальмують експансію Росії, але не зупиняють її. Росія у своїй глобальній гібресії діє багато у чому зсередини – зсередини України, зсередини ЄС, зсередини США. Ми об’єднаними зусиллями маємо діяти інструментарієм асиметричних дій ззовні проти путінського режиму та зсередини Росії, використовуючи її гетерогенність та стимулюючи незалежницькі рухи численних суб’єктів федерації».
Джерело: Офіційний веб-портал ВРУ