Газпром встановлює повний контроль над збутовим Wingas

Російський Газпром і німецька BASF закрили анонсовану ще п'ять років тому угоду з обміну активами. За повідомленням офіційних сайтів Газпрому та BASF, в обмін на частки в газових родовищах російський "Газпром" отримає контроль над збутовою компанією BASF в Європі і сховищами газу.

Угода передбачає отримання BASF/Wintershall 25,01% в проектах з розробки ділянок 4А і 5А ачимовских відкладень Уренгойського родовища.

Водночас  "Газпром" встановлює повний контроль над збутовим СП Wingas, СП зі зберігання газу в Європі astora і отримує 50% Wintershall Noordzee (апстрім в Північному морі).

Обмін активами готувався з початку десятиліття. Європейська комісія схвалила операцію в грудні 2013 року. А наприкінці 2014 року ледь не відмовилися від неї через ускладнення політичної ситуації.

При цьому, параметри угоди так і не змінювалися, а макроекономічна ситуація значно змінилася: ціна на нафту впала з $100 до $50 за барель, в Росії виросли податки на газ, зупинено зростання внутрішніх цін, але Wingas як і раніше заробляє сотні мільйонів євро прибутку. Також не повідомлялося і про будь-яку грошову складову і про те, що після зміни цін на нафту сторони займалися переформатуванням угоди.

З урахуванням змін, що відбулися, угода повинна придбати особливу вигоду для "Газпрому". Wingas в якості 100% "дочки" "Газпрому" може розглядатися в якості платформи для вибудовування збутового бізнесу "Газпрому" по всій континентальній Європі, що може значно зміцнити його позиції.

Крім того, нова ачимівська ділянка ще потребуватиме від Wintershall значних ризикованих інвестицій, а Wingas і astora вже давно приносять прибуток.

Операція закривається ретроактивно з 1 квітня 2013 року.

Накопичений обсяг видобутку на ділянках 4А і 5А ачимівських відкладень Уренгойського родовища оцінюється приблизно в 274 млрд куб. м природного газу і 74 млн тонн конденсату.Briefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments