Ключові позиції проміжної угоди щодо ядерної програми Ірану

В четвер 2 квітня 2015 року в швейцарському місті Лозанна лідери країн "Великої шістки" та Ісламської Республіки Іран оголосили про досягнення рамкової угоди стосовно іранської ядерної програми.

Як повідомляє CNN, рамкова угода передбачає наступні ключові позиції, які мають конкретизуватись в кінцевій угоді до кінця червня поточного року.Домовленість включає в себе наступні пункти:

1. Іран має скоротити кількість центрифуг на 19 000 одиниць. На даний час їх працює близько 10000. Дозволена кількість цетрифуг має складати 6104, з яких 5060 можуть використовуватись для збагачення урану протягом найближчих 10 років.

2. Рівень збагачення урану не може перевищувати 3,67%, що дозволить його використання лише для цивільних потреб. Термін дії цієї заборони становить 15 років, протягом яких Іран зобов'язаний не будувати нові заводи для збагачення урану. Крім того, протягом даного періоду часу Іран повинен зменшити кількість запасів низькозбагаченого урану з 10000 кг до 300 кг.

3. Завод по збагаченню урану Фордо має припинити свою діяльність принаймні на 15 років.

4. Іран перепроектує свій водний реактор в Араку так, щоб він не зміг виготовляти небезпечний плутоній. Наукові дослідження Ірану в питанні збагачення урану будуть контролюватись.

5. Іран зобов'язаний надавати допуск фахівцям МАГАТЕ та ООН для постійної перевірки до всіх заявлених об'єктів ядерної інфраструктури, в тому числі і до військової бази в Парчіні.

6. США та ЄС зніме санкції в кілька етапів після перевірки контрольної комісії ООН. У випадку виявлення порушень санкції будуть відновлені.

 Briefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments