Total завершила попереднє проектування розробки газоконденсатного родовища "Абшерон"

Про це сказав 28 вересня в ході конференції "Нафтогазовий тиждень-2015» в Баку менеджер з розвитку компанії Total Ерік Майєр. За його словами, процес попереднього проектування (FEED) розробки стартував влітку 2014 року і був завершений в липні 2015 року. За матеріалами Trend.az.

"До цього ми провели концептуальні дослідження та оцінку проекту, що дозволило нам перейти до стадії FEED. При цьому були зібрані геофізичні, батіметричні та геотехнічні дані. Також ми отримали дозвіл від азербайджанського уряду на розміщення платформи на мілководді Каспію, поза зоною PSA", - сказав Майєр. Він зазначив, що очікується отримання дозволу на діяльність на суші Азербайджану. Дозвіл потрібно для будівництва в семи кілометрах від берега власного терміналу в бакинському селищі Сангачал. Газ буде збиратися і оброблятися в терміналі. З терміналу газ надходитиме в локальну мережу для внутрішнього споживання і в Південнокавказький трубопровід для експорту. Також від терміналу планується побудувати трубопровід, який з'єднає термінал з трубопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан, по ньому буде експортуватися конденсат. 

"В даний час йде підготовка до створення операційної компанії (JOCAP), яка буде оператором з розробки родовища. Імовірно, 50 відсотків пайової участі у ній буде належати Total, решта 50 відсотків - компанії SOCAR (Держнафтокомпанія Азербайджану). Відповідно операторство в проекті буде здійснюватися з боку Total і SOCAR ", - сказав менеджер з розвитку компанії. 

За його словами, наступним етапом розвитку родовища "Абшерон" стане затвердження програми Development Program (DP) спочатку партнерами по СП, а згодом - і урядом Азербайджану. 

Як зазначив Майєр, для того щоб план був схвалений до четвертого кварталу 2015 року, необхідно затвердити обрану схему розвитку родовища. 

"Оператори в даний час вирішують задачу по забезпеченню безпеки при бурінні експлуатаційних свердловин на родовищі" Абшерон ". Переговори з цього питання тривають", - сказав він.Briefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments