Україна подає до суду на "Газпром"

Україна формує позов до Стокгольмського арбітражу на Газпром через ціни на газ.Про це заявив на прес-конференції в понеділок прем’єр Арсеній Яценюк.

За його словами, Україна вже надіслала передарбітражну вимогу до Газпрому і очікує на обговорення цієї вимоги з російською стороною "на нейтральній території, а саме у Лондоні".

"Україна готова платити за російський газ ціну, встановлену на початку 2014 року, а саме 268 доларів за 1000 кубометрів", - сказав він.

"Якщо російська компанія Газпром дасть позитивну відповідь на продовження ціни і підпише відповідну угоду, то Україна невідкладно погасить борг у розмірі 2,2 млрд доларів від попереднього уряду", - зазначив Яценюк.

Водночас, за словами Яценюка, у передарбітражній вимозі йдеться про те, що "Україна наполягає, що  ціна на газ встановлена на початку поточного року є ринковою і ми наполягаємо на продовженні цієї ціни. також Україна вимагає перегляду низки положень існуючого газового контракту"

"Якщо протягом 30-ти днів відповідні домовленості не будуть досягнуті, це означає, що з перед арбітражної стадії ми переходимо у стадію судового спору з російським газовим монополістом", - сказав він.

Українська правдаBriefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments