Україна відмовилася від знижки на російський газ

Україна відмовилася від запропонованої Росією газової знижки в розмірі $100. Про це, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Яценюк зазначив, що Україна від пропозиції російського "Газпрому" відмовилася. "Ми ці російські пастки знаємо. Вони встановлять знижку, потім рішенням уряду її скасують. Наша позиція – внесення змін до контракту", – наголосив Яценюк.

Він нагадав, що Росія втретє перенесла термін передоплати за газ, а отже відклала відключення України від постачань газу.

Нагадаємо, тристоронні переговори в понеділок з формальної точки зору завершилися безрезультатно. Офіційні позиції сторін практично не змінилися: голова українського Міненерго Юрій Продан продовжив наполягати на ціні $268,5 за 1 тис. кубометрів, натомість його російський колега Олександр Новак наголошував на зобов'язаннях НАК "Нафтогаз України" з виплати ще $1,5 млрд боргу за поставки в листопаді-грудні 2013 року, а також $500 млн у рахунок травневих поставок.

Продан назвав ще один пункт розбіжностей: Москва наполягає на зниженні ціни на газ головним чином за рахунок зниження експортного мита (регулюється урядом), натомість Україна побоюється, що це дозволить Росії потім легко переглянути ціну, скасувавши постанову. Тому Київ наполягає на зміні контрактної формули ціни, змінити яку можна тільки шляхом переговорів або в арбітражі.

Джерело: TBiBriefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments