Великобританія на законодавчому рівні обговорює створення спеціального фонду з надходжень від видобутку нетрадиційного газу

Верхня палата британського парламенту має намір ініціювати створення спеціального фінансового інструменту - суверенного фонду - в який спрямувати доходи держави від видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Про це пише видання Reuters.В Україні подібну ідею поки-що просувають лише громадські організації, наприклад, на нашому сайті в розділі "Проекти" можна знайти інформацію про заходи, що були здійснені на підтримку такої інціативи в Україні.

Верхня палата Великобританії парламенту розгляне плани зстворення фонду національного добробуту, який буде створений з доходів, отриманих від видобутку сланцевого газу, джерела енергії, яким уряд сподівається компенсувати зниження видобутку нафти в Північному морі.

Відповідна ініціатива була оголошена урядом та запропонована в рамках дискусії про законодавство з інфраструктури Палаті лордів. Отже, Великобританія розпочинає обговорення питання раціонального використання коштів, які можуть з'явитися в держави через декілька років у випадку успішного завершення розвідки покладів нетрадиційного газу.

Великобританія робить ставку на сланцевий газ, щоб допомогти підвищити рівень видобутку енергоресурсів, левова частка яких надходить з уже достатньо виснажених родовищ Північного моря. 

Міністерство енергетики Великобританії заявило, що фонд, створений за рахунок надходжень від видобутку сланцевого газу, дасть змогу забезпечити позитивні наслідки від комерційного видобутку і для прийдешніх поколінь .

"Фонд національного добробуту дасть додаткові переваги громаді  до вже відомих, таких як збільшення податкових доходів, економічне зростання і збільшення кількості робочих місць", сказав міністр енергетики та бізнесу Метью Хенкок.

Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн заявив, що фонд зосередить діяльність на півночі Англії - районі, де більшість планів з видобутку сланцевого газу в Британії мають бути реалізовані і чиї економічні показники відстають від півдня країни.

Осборн очікує, що більш детальну інформацію про ці плани буде оприлюджено в бюджетному доповненні в наступному місяці.

Уряд вже пообіцяв 100000 фунтів стерлінгів ($ 159 000) як компенсацію для громад, що проживають поблизу покладів сланцевого газу, а також общинний фонд, що буде формуватися з відсотків від виручки виконавця пробуреної свердловини.Briefs


Research


Reports and Presentations


Articles


Expert comments