ЗСУ нібито вдарили ракетами по вкрадених Росією "вишках Бойка" у Чорному морі. Коментар Михайла Гончара на ФБ

ЗСУ нібито завдали удару по бурових установках привласненого Росією "Чорноморнафтогазу", які ще називають "вишками Бойка"

Збройні сили України нібито завдали удару по бурових установках ДАТ "Чорноморнафтогазу", привласнених Росією у 2014 році, які ще називають "вишками Бойка"

Джерело"Крыминформ", російський ставленик у Криму Сергій Аксьонов у Telegram, народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram

Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" коментує ситуацію на своїй сторінці у ФБ: 

"Кримський посіпака Пу Аксьонов на прізвисько "Гоблін" пускає соплі, що завдано удару по видобувних платформах "Чорноморнафтогазу".

Давно пора! Майно наше, що вважаємо за потрібне - те й робимо! До того ж, нема чого на крадене чуже майно вішати свої РЛСки.

Захоплені російським спецназом у березні 2014 року в ході операції з окупації Криму видобувні та бурові платформи української державної компанії «Чорноморнафтогаз» стали зручними майданчиками для ведення розвідки ЧФ РФ з використанням можливостей об’єктів цивільної морської інфраструктури в північно-західному секторі Чорного моря. На них були встановлені РЛС типу "Нева", які дозволяють контролювати надводний та повітряний простір між Кримом та Одещиною. А ще встановили гідроакустичні системи, що дозволяють "бачити" підводний простір.

В нашому журналі "Чорноморська безпека", №2(32) ми описали це ще в 2018 році. Детальніше в статті групи авторів "Морська газова інфраструктура у російській протидії НАТО на його східному фланзі: потенціал гібридного використання у Чорному та Балтійському морях" на стор. 4-22", - пише М. Гончар.

 Аналітична записка


Дослідження


Доповіді та презентації


Статті


Коментарі експертів